Zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Kupując pierwszy zegarek, zegarki na prezent lub kolejny czasomierz do swojej kolekcji można mieć zawsze tę samą wątpliwość. Jaki mechanizm w zegarku jest lepszy? Czy wybrać zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Porządny zegarek dla siebie

Wiele osób pierwszy w życiu zegarek dostało z okazji I komunii świętej. Jednakże po wielu latach od tego wydarzenia, wchodząc w dorosłość nadchodzi czas na zakup porządnego zegarka dla siebie. Najpopularniejsze są zegarki kwarcowe, ponieważ są bezobsługowe, tanie, do wyboru jest wiele marek i modeli, a co najważniejsze można je kupić w każdym sklepie jubilerskim. Z kolei zegarek mechaniczny oznacza nie tylko konieczność nakręcania każdego dnia, ale też przeglądu co jakiś czas u zegarmistrza. Ponadto zegarki z tym mechanizmem są często kilka razy droższe niż dobry zegarek kwarcowy.

Zegarki na prezent

Z wyborem zegarka na prezent można mieć jeszcze większy problem, ponieważ trzeba nie tylko trafić w gust danej osoby, ale i dopasować prezent do jej trybu życia. Osoba bardzo aktywna, uprawiająca regularnie sport, nosząca luźne ubrania ucieszy się z zegarka sportowego. Jednakże jeśli ktoś prowadzi mieszany tryb życia i często ubiera eleganckie ubrania, ale też uprawia sport może potrzebować dwóch zupełnie różnych zegarków, bowiem zegarki sportowe z eleganckimi ubraniami nie idą w parze. Jednak można powiedzieć, że o wiele lepiej sprawdzi się tu zegarek kwarcowy, który nie potrzebuje specjalnych metod pielęgnacji czy bycia ostrożnym jak w wypadku zegarków mechanicznych.